ATAMIZI SEVGİ, SAYGI ve ŞÜKRANLA YAD EDİYORUZ...
< Geri

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü; aramızdan ayrılışının 80. yılında, sevgi, saygı ve şükranla yad ediyoruz.

Her daim güvendiği ve inandığı milletimizi istiklal ve çağdaş Türkiye idealinde birleştiren, bütün hayatını bu ideali gerçekleştirmeye adayan Atatürk, elde ettiği şanlı zaferlerle dünya tarihine en büyük lider olarak adını altın harflerle yazdırmıştır.

Eşsiz askeri zekası ve liderliği ile en zor koşullarda zaferlerle taçlandırdığı ulusal kurtuluş mücadelesi ve Çağdaş Türkiye'nin inşası için attığı adımlarla, aynı zamanda Mazlum Milletler'e de ilham kaynağı olmuştur. Ülkemizi bulunduğu coğrafyada diğerlerinden farklı kılan ve örnek ülke haline getiren Atatürk'ün, en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır. 

TES-İŞ, Atatürk ilkelerine ve demokrasimize olan bağlılığı ile çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin koruyucusu olmaya devam edecektir. Türkiye'nin Atatürk'ün çizdiği yolda ilerlemesi ve muasır medeniyetler seviyesine yükselmesi için çalışacaktır. Ülkemizin birlik beraberliğini ve demokrasimizi tehdit edebilecek her saldırı karşısında milletimizin yanında olacaktır.

Büyük Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, tüm kahraman şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz