4 ARALIK DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ MADEN ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ...
< Geri

Dünyanın en zor ve en anlamlı mesleğini yaparak, yeraltı kaynaklarımızı insanlığın ve ülkemizin hizmetine sunan, yerin altından ekmek çıkarmak için girilen  bir mesleğin saygıdeğer temsilcileri olan madencileri saygı ile selamlıyoruz.

Madencilerin yerin metrelerce altında verdiği mücadeleyi, birlikteliği ve dayanışmayı başka hiçbir alanda görmek mümkün değildir. Madencilik gerçekten zor ve meşakkatli bir meslektir.

Madencilerin Soma’da , Zonguldak’ta, Yatağan’da, Ermenek’de, Karadon’da, Elbistan’da, Kozlu’da, Kemalpaşa’da, Dursunbey’de, Gediz’de, Dünya’nın tüm madenlerinde hayatını kaybeden  madencileri rahmetle anıyoruz.

Madenciler için temennimiz ; iş kazalarının olmadığı, iş sağlığı ve güvenliği tebdirlerinin alındığı, insan onuruna yakışır çalışma koşullarının sağlandığı bir sektör olmasıdır.

Türkiye’mizin kalkınmasında çok büyük öneme sahip olan maden  sektörüne hizmet ederek, dünyanın en zor mesleğini yerine getirmeye çalışan tüm madencilerimizin `4 Aralık Dünya Madenciler Gününü` kutluyor, bu uğurda yaşamını yitiren maden şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm maden emekçilerine aileleri ile birlikte sağlıklı mutlu bir yaşam diliyoruz.

 

TES-İŞ YÖNETİM KURULU