TÜRK-İŞ GENEL BAŞKANI ERGÜN ATALAY’A TAM DESTEK
< Geri

 

Sendikamızın da üyesi bulunduğu Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu-TÜRK-İŞ, kurulduğu günden bu yana ülkemizde tüm çalışanların, emeklilerin, işsizlerin, genç ve yaşlıların, yetimlerin kısacası tüm toplum kesimlerinin en güçlü temsilcisi olmuştur. Ülkemizin bekası söz konusu olduğunda milli birlik ve beraberliğimizin yılmaz savunucusu olmuş, ulusal ve uluslararası alanda ülkemize karşı planlanan hiçbir girişime geçit vermemiştir.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY’ın asgari ücret ve kıdem tazminatı gibi önemli konular gündemde iken yaptığı bir açıklama, kendisinin bugüne kadar her koşulda milletimizin ve demokrasinin yanında yer aldığını dikkate almadan ve çarpıtılarak yorumlanmıştır.

15 Temmuz hain darbe girişiminin ilk anlarında Sakarya’da meydana çıkarak; TÜRK-İŞ’in bir milyon üyesi ile bu darbe girişimine karşı olduğunu haykıran, 28 Şubat’ta, 27 Nisan e-muhtırasında demokrasiden ve milletten yana tavır alan TÜRK-İŞ’imizin Değerli Genel Başkanı Ergün ATALAY hakkında yapılan bu haksız ithamların; teşkilatımız, çalışanlar ve vatandaşlarımız nezdinde herhangi bir karşılığı yoktur.

Haksız ithamların başladığı günden bugüne kadar, iktidar ve muhalefet partilerine mensup farklı görüşleri temsil eden siyasilerden, işveren ve işçi kesimlerini temsil eden farklı ve en büyük sivil toplum kuruluşlarından Sayın Ergün ATALAY’a verilen olağanüstü destek bunun en büyük göstergesidir.

1-7 Aralık 2018 tarihlerinde 163 ülkede 207 milyon işçiyi temsil eden Uluslararası İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun Kopenhag’ta gerçekleştirilen 4. Dünya Kongresine katılan ve yaptığı konuşma ile 1200 sendikacıya Türkiye’ye karşı oynanan bütün oyunları anlatarak ülkesini savunan, TÜRK-İŞ’in geçmişte olduğu gibi gelecekte de devleti ve milletinin yanında yer alacağını açık bir biçimde ifade eden Ergün ATALAY’ın bugüne kadar gösterdiği dik duruş, hiçbir şüpheye yer bırakmayacak şekilde takdire şayandır.    

Her daim demokrasinin ve milletimizin yanında yer alan sendikamız TES-İŞ, üyesi olduğu TÜRK-İŞ Konfederasyonu ve onun Değerli Genel Başkanı Ergün ATALAY ile gurur duymaktadır. Asgari ücret, kıdem tazminatı, KİT’lerde çalışan taşeronlar, emeklilikte yaşa takılanlar, iş kazaları ve işçiyi ilgilendiren her konuda verdiği mücadelede TÜRK-İŞ’e ve Genel Başkana tam destek vermektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.     

 

TES-İŞ SENDİKASI GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU