MİLLETİMİZ; DEMOKRASİDEN HİÇBİR ŞART VE KOŞULDA VAZGEÇMEYECEĞİNİ, 15 TEMMUZ GECESİ TÜM DÜNYAYA İLAN ETMİŞTİR
< Geri

TES-İŞ Yönetim Kurulu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle aşağıdaki şekilde bir bildiri yayınlamıştır.   

Milletimiz; Demokrasiden Hiçbir Şart ve Koşulda Vazgeçmeyeceğini, 15 Temmuz Gecesi Tüm Dünyaya İlan Etmiştir.

Milletimiz; darbelerden medet umanları 15 Temmuz gecesi bozguna uğratmış, demokrasiden hiçbir şart ve koşulda vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. Aynı zamanda sendikal hakların en önemli teminatı olan demokrasiyi korumak için sokaklara dökülen aziz Milletimiz, darbe girişiminde bulunan hainlerin tanklarına karşı göğsünü siper etmiş, Allah’tan (c.c.) başka hiç bir gücün karşısında diz çökmeyeceğini tarih önünde bir kez daha göstermiştir. 

TES-İŞ, 15 Temmuz’da yaşanan, tarihimizdeki en karanlık ve kanlı ihaneti, Milletimize doğrultulan namluları, TBMM’ne, askerimize ve polisimize atılan bombaları hiç bir zaman unutmamış, unutturmamıştır. Her vesileyle darbe girişiminde bulunanları lanetlemiş, üyesi bulunduğu TÜRK-İŞ Konfederasyonu ile birlikte ilk andan itibaren demokrasinin, hukukun üstünlüğünün ve millet iradesinin yanında yer almıştır.

Ülkemiz jeopolitik konumu ve stratejik önemi nedeniyle; tarih boyunca, terör örgütlerinin ve ülkemize karşı düşmanlık besleyen ülkelerin oyunlarına ve kumpaslarına maruz kalmıştır. Ne mutlu ki; koşullar ne kadar zor olursa olsun Milletimiz, birlik beraberlik içerisinde hainlerin üstesinden gelmesini ve karşı karşıya kaldığı saldırıları bertaraf etmesini bilmiştir. FETÖ, PKK ya da adları her ne olursa olsun terör suçu işleyen; milli birlik ve beraberliğimize, demokrasimize ve vatandaşlarımızın canına kasteden herkes er ya da geç hesap verecek, aynı şekilde bertaraf edilecektir.

En son “Fırat Kalkanı” ve “Zeytin Dalı Harekatlarında” olduğu gibi; gerektiğinde bir an bile düşünmeden cepheye koşan, şehitler veren TES-İŞ,  düzenlediği her etkinlikte 15 Temmuz demokrasi şehitlerini ve tüm şehit ve gazilerimizi yad etmiş, onları yüreğinde yaşatmıştır. 

TES-İŞ gelecekte de üyeleriyle birlikte; işçi hak ve özgürlüklerinin güvencesi olan vatan topraklarının ve demokrasinin korunması, ülkemizin kalkınması ve sahip olduğumuz milli değerlerin muhafaza edilebilmesi için yılmadan çalışmaya ve en önde yürümeye devam edecektir. 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle demokrasi şehit ve gazilerimizi; başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tarih boyunca gösterdikleri büyük fedakârlıklar ve dökülen kanlarıyla bu toprakları vatan toprağı yapan tüm şehitlerimizi rahmetle ve gazilerimizi minnetle bir kez daha yad ediyoruz. 

TES-İŞ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU