ÜLKEMİZİN VE ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN "BAHAR KALKANI HAREKATINI" DESTEKLİYORUZ
< Geri

Ülkemizin ve Çocuklarımızın Geleceği İçin "Bahar Kalkanı Harekâtını" Destekliyoruz

"Allah (cc) Kahraman Ordumuzu Muzaffer Eylesin."

İdlip'de 34 askerimizin şehit olduğu hain saldırının ve Soçi mutabakatı ile belirlenen sınırlara dönmesi için rejime verilen sürenin dolmasının ardından başlatılan "Bahar Kalkanı Harekâtı" başarıyla sürdürülmekte, TSK tarafından rejime ait hedefler birer birer imha edilmektedir. Hain İdlip saldırısını hiçbir şekilde kabullenemeyen milletimiz, başlatılan harekât ile birlikte saldırıyı düzenleyen rejim güçlerine en ağır bedelleri ödeten güvenlik güçlerimizle gurur duymaktadır. 

Türkiye Cumhuriyeti, Suriye'de iç savaşın başladığı günden bu yana terörden, mülteci akınından ve savaşın sonuçlarından en fazla etkilenen ülke olmuştur.  Bölgenin terörden arındırılması, tarihin en büyük mülteci akını ve insanlık krizine çözüm bulunması, en nihayetinde barışın ve huzurun siyasi uzlaşmayla tesis edilebilmesi için en fazla çaba sarf eden ve bedel ödeyen ülke olmuştur. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, tüm dünyaya defalarca bu çabalara destek vermeleri çağrısında bulunmuştur. Çağrıların karşılık bulmaması ne yazık ki, durumu bugün gelinen noktaya taşımıştır. İnsana sevgi ve saygı temelinde bugün dört milyon mülteciye ev sahipliği yapan Türkiye; insan hakları konusunda mangalda kül bırakmayan ülkelerin, denizde ve sınır kapılarında biçare mültecilere,  çocuk ve eşlerine nasıl zulmettiklerini büyük bir kaygı ve hayal kırıklığıyla izlemektedir. 

Emperyalist güçlerin ve Avrupa ülkelerinin; bölgemizde oynanan oyunlar karşısında artık bıçağın kemiğe dayandığını anlaması gerekmektedir. Türkiye'nin Suriye'de emperyalist emelleri yoktur. Türkiye'nin amacı ülkemizin sınırlarını korumak ve vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamaktır. Bu uğurda uluslararası hukuktan ve anlaşmalardan doğan haklarını kullanmaya devam edecektir.

Sendikamız milletimizle birlikte, sınırlarımızın ve mavi vatandaki haklarımızın korunması için özellikle Suriye, Libya ve Akdeniz’in doğusunda verilen mücadelede devletimizin ve askerimizin yanındadır. Bu mücadelenin ve sürecin neden kesin zaferle sonuçlanması gerektiğini çok iyi bilmektedir. Bu çerçevede; daha önceki harekâtlar gibi "Bahar Kalkanı Harekâtını" da sonuna kadar desteklemektedir. 

TSK; "Fırat Kalkanı", "Zeytin Dalı" ve "Barış Pınarı" harekâtlarını başarıyla sonuçlandırmış, güney sınırlarımızda terör koridoru oluşturulmasına izin vermemiştir. Aynı şekilde ülkemizin geleceğini ve güvenliğini teminat altına alacak şekilde barışın tesis edilebilmesi yolunda "Bahar Kalkanı Harekâtını" da en kısa sürede zaferle taçlandıracak, çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğini tehdit eden planları sınırlarımızın ötesinde bozacaktır. Allah (cc) Kahraman Ordumuzu Muzaffer Eylesin”

Bir kez daha tüm şehitlerimize Allah'tan (cc) rahmet, şehit ailelerine, gazilerimize ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

TES-İŞ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU