30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
< Geri

Genel Başkanımız Ersin AKMA, 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle Genel Merkez Yönetim Kurulu adına yayınladığı mesajda şunları kaydetti:

 “Milletimiz; içinde bulunduğu olanaksızlıklara rağmen sahip olduğu vatan sevgisi, inanç ve cesaretle 30 Ağustos'ta şaha kalkmış ve vatan topraklarının sınırlarını kanıyla çizmiştir.

1071 Malazgirt Zaferi ile kapılarını açtığımız Anadolu'daki varlığımızı yok etmek isteyen emperyalist güçlere karşı kazanılan 30 Ağustos Zaferi, bağımsızlığından asla ödün vermemiş, zulme boyun eğmemiş aziz milletimizin yazdığı en büyük destanlardan ve tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisidir. 

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 26 Ağustos'ta başlayan Büyük Taarruz ve 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da büyük bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesinde düşmana nihai darbe indirilmiştir. 

30 Ağustos Zaferinin sonucunda Türk Milletinin ebedi yurdunun aziz şehitlerimizin kanlarıyla çizilen bu topraklar olduğu şer odaklarına gösterilmiş ve vatan topraklarının bütünüyle işgalini öngören sevr anlaşması yırtılıp atılmıştır.

Milletimiz; tarih boyunca maruz kaldığı sayısız saldırı, tuzak ve kumpasları bertaraf etmiş, yazdığı destanlarla elde ettiği zaferleri aynı zamanda aldığı tarihi derslerle harmanlamıştır.

Bugün mavi vatanda ve kara sınırlarımızda enerji kaynaklarına musallat olmuş emperyalist güçlerin neden olduğu katliamlar, savaşlar ve gerilimler bize tarih boyunca ve özellikle 19. yüzyılın başlarında yaşadıklarımızı hatırlatmaktadır. Milletimiz tarihten aldığı derslerle mavi vatandaki haklarını kararlılıkla koruyacak, denizlerdeki haklarımızın gasp edilmesine izin vermeyecektir. Milletimiz; işçi, işveren, memur, esnaf ve çiftçisiyle bütün bir millet olarak, Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği ilim ve muasır medeniyet çizgisinde yoluna devam edecek, ödenecek bedel ne olursa olusun atalarından emanet aldığı Türkiye Cumhuriyetini birlik beraberlik içerisinde gelecek nesillere taşıyacaktır.

30 Ağustos Zafer Bayramını 98. Yılında büyük bir coşkuyla kutluyoruz.  Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, canları ve kanlarıyla vatanını, bağımsızlığını, milletini ve namusunu koruyan kahraman gazi ve şehitlerimizi minnetle yad ediyoruz. Ebediyete intikal eden gazi ve şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz.