18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ KUTLU OLSUN
< Geri

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ KUTLU OLSUN

Çanakkale Zaferi, milletimizin yazdığı şanlı tarihin yegane destanlarından ve güç dengeleriyle birlikte dünya tarihinin akışını değiştiren önemli dönüm noktalarından birisidir. Milletimiz, tüm olanaksızlıklara rağmen sahip olduğu inanç, azim, birlik beraberlik ve dayanışma ruhuyla düşmanın Çanakkale’yi geçmesine izin vermemiştir. Kurtuluş Savaşının meşalesini yakan bu zafer, istiklaline ve vatanına düşkün bir milletin hiçbir güç karşısında yenilmeyeceğini tüm cihana kanıtlamış, mazlum milletlere umut kaynağı olmuştur.  

Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasındaki Türk ordusu canı pahasına kazandığı bu zaferle birlikte “Çanakkale Geçilmez!” sözünü tarih sayfalarına altın harflerle işlemiş ve vatan topraklarını ebediyete taşımıştır.

Mermilerin havada çarpıştığı kara savaşlarında göğsünü mermilere siper eden Mehmetçik her cephede ayrı bir destan yazmış ve Atatürk’ün ifadesiyle sahip olduğu “yüksek ruh” ile muharebeyi kazanmıştır. Yaşlısıyla, kadınıyla, boylarından büyük silahlarla, dünyadan büyük yürekleriyle savaşan kınalı kuzularıyla, bu zaferi bize armağan eden ecdadımızı, şehit ve gazilerimizi asla unutmayacağız.

Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şanlı tarihimiz boyunca bağımsızlığımızı ve vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak için her karış vatan toprağını kanlarıyla sulayan aziz şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Çanakkale Zaferinin 106. yıl dönümünü coşkuyla kutluyoruz.

TES-İŞ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU