İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş, Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş TİS Anlaşma Tutanakları İmzalanmıştır
< Geri

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş, Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş'lerini Kapsayan TİS Anlaşma Tutanakları İmzalanmıştır.

 

06.07.2021 salı günü İstanbul'da sendikamız ile İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş, Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş 'leri arasında gerçekleştirilen 5. Toplu İş Sözleşmesi müzakeresinde  işverenin nihai teklifi alınmış ve ilgili Şube Başkanlarımız ve üyelerimiz ile paylaşılmıştır. 

 

İşverenin 06.07.2021 tarihinde sendikamıza sunduğu ücret zamlarına ilişkin nihai teklif, ilgili Şube Başkanlarımız ile tüm sonuçları değerlendirilerek istişare edilmiştir. Sözleşmenin altmış günlük yasal müzakere sûresi 06.07.2021 tarihinde sona ermiş olup, bu aşamadan sonra uyuşmazlık konusu maddelerin Yüksek Hakem Kuruluna taşınması gerekmektedir. 

Bu çerçevede; daha önce BEDA AKDEN ve ÇAMLI toplu iş sözleşmeleri ile ilgili Yüksek Hakem Kurulunun aldığı kararlar dikkate alınarak yapılan istişareler sonucunda sözleşme kapsamında olan 7500 üyemizin ücretlerini yüksek enflasyon karşısında koruyabilmek amacıyla  işveren ile gelinen en yüksek noktada anlaşma tutanağının imzalanmasına karar verilmiş ve 09.07.2021 tarihinde imza altına alınmıştır. Üyelerimize ve teşkilatımıza hayırlı olmasını dileriz.

 

TOROSLAR TİS İÇİN TIKLAYINIZ... 

 

BAŞKENT TİS İÇİN TIKLAYINIZ...

 

AYEDAŞ TİS İÇİN TIKLAYINIZ...