TÜRK MİLLETİ DEMOKRASİDEN VE BAĞIMSIZLIĞINDAN ASLA VAZGEÇMEYECEKTİR
< Geri

TÜRK MİLLETİ DEMOKRASİDEN VE BAĞIMSIZLIĞINDAN ASLA VAZGEÇMEYECEKTİR

"15 Temmuz Gecesi Demokrasi, Bağımsızlık ve Özgürlüklerimiz İçin Mücadele Ederken Hayatını Kaybeden 251 Şehidimizi Rahmet ve Minnetle Anıyoruz"

Tarihi kahramanlık destanlarıyla dolu olan Milletimiz, demokrasiden asla vazgeçmeyeceğini, 15 Temmuz gecesi altın harflerle yazdığı yeni bir destanla Türkiye'de darbe isteyenlere dünyaya ilan etmiştir. 15 Temmuz gecesi Milli iradeyi hiçe sayanlara "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir!" sözünü unutamayacakları bir ders vererek öğretmiştir.

 Enerji, su ve gaz gibi en temel hizmetleri kesintisiz bir şekilde Milletimize sunan, yüksek nitelik ve beceri sahibi, her koşulda azimle çalışan güçlü TES-İŞ üyelerini temsil etmekten onur duyuyoruz. Üyelerimiz, Türkiye'nin kalkınmasında, sanayinin çarklarının dönmesinde ve eğitimden sağlığa, tarımdan savunma sanayine kadar tüm sektörlerin çalışmasında temel girdi olan enerjiyi üretip iletmekte ve son noktadaki tüketiciye kadar ulaştırmaktadır. Üyelerimiz, yeri geldiğinde vatanın birliği ve güvenliği için hayatı pahasına görev yapmaktadır. Sınırlarımız içerisinde ve sınır ötesinde hizmet verirken zaman zaman terör saldırılarına maruz kalan, hayatını yitiren ve yaralanan üyelerimiz aynı zamanda vatanımızın yılmaz bekçileri ve hizmetkarlarıdır. 

TES-İŞ Sendikası, sendikal hak ve özgürlükler mücadelesinde sahip olduğu 58 yıllık birikimiyle temsil ettiği nitelikli emekçilerin ve yılmaz vatan bekçilerinin hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek için tüm gücüyle çalışmaya devam etmektedir. Demokrasinin olmadığı ülkelerde sendikal hakların gelişemeyeceğini; hatta yok olacağını bilen sendikamız, ülkemizde demokrasinin korunması ve gelişmesi için de aynı düsturla çalışmaktadır. Uluslararası alanda sürdürdüğümüz yoğun çalışmalarda üyelerimizin çıkarlarını gözetirken ülkemiz ile ilgili kötü niyetli kişi ve kurumlara karşı da her zaman hassas ve duyarlı olduk. Elde edilecek ekonomik büyümenin üyelerimize ve tüm emekçilere katkı sağlayacağını bilerek, ülkemizin çıkarlarını her zaman en önemli önceliklerimizden birisi olarak benimsedik.  

15 Temmuz gecesi milletimize, demokrasimize ve dolayısıyla sendikal haklar da dahil olmak üzere özgürlüklerimize yapılan hain saldırı karşısında  Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ ile birlikte ilk ayağa kalkan ve tepki gösteren emek örgütleri arasında yer aldık. TBMM'ne, Emniyet Güçlerimize ve vatandaşlarımıza bomba atan, kurşun sıkan hain zihniyete ve darbe taraftarlarına karşı; her kesimden ve meslekten birbirine kenetlenmiş aziz Milletimizin ve demokrasimizin yanında olduk.  

   Ne mutlu ki; aziz Milletimiz 15 Temmuz gecesi, Türkiye'nin gelişiminden ve bağımsızlığından haz etmeyen darbecilere ve destekçilerine geçit vermemiş ve kalkışmaları daha o gün gecenin karanlığında boğarak sona erdirmiştir. 15 Temmuz gecesi bağımsızlığına sahip çıkan Türkiye, sonraki dönemde özellikle savunma sanayi ve başta Suriye, Irak, Libya, Karabağ ve Doğu Akdeniz'de olmak üzere gerçekleştirdiği operasyon ve faaliyetlerle önemli başarılara imza atmıştır.

TES-İŞ Sendikası, kararlı bir şekilde sürdürdüğü sendikal mücadelenin yanında demokrasi ve vatan söz konusu olduğunda bugün olduğu gibi yarın da Milletimizin, güvenlik güçlerimizin ve devletimizin saflarında yer almaya devam edecektir. 

Bu çerçevede; TES-İŞ Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde" hain darbe girişiminin faillerini, vatana ihanet edenleri ve arkasındaki güçleri bir kez daha şiddetle lanetliyoruz. Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, 15 Temmuz’da verdiğimiz 251 şehidimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize acil şifalar ve uzun ömürler diliyoruz.

 

TES-İŞ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU