29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
< Geri

 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Cumhuriyetimizin resmen kurulduğu 29 Ekim 1923 tarihini her yıl büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Çünkü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde büyük fedakarlıklarla kazanılan Kurtuluş savaşımız ve ilanıyla birlikte Egemenliği Kayıtsız Şartsız Millete bırakan Cumhuriyetimiz; başta çocuklarımız olmak üzere, üyelerimizin, sendikal haklarımızın ve Milletimizin geleceği, yarınlarıdır.

Cumhuriyetimizin ilanın üzerinden yüzyıla yakın bir süre geçti. Bu süre zarfında Milletimiz dayanışma ruhu içerisinde Cumhuriyeti yüceltmek, ülkemizi ve demokrasimizi bu sağlam zemin üzerinde kalkındırmak ve geliştirmek için çalıştı. Cumhuriyetimize geçmişte atalarımız nasıl sahip çıktılarsa, bugün bizler de bu kıymetli emaneti, onu ilelebet payidar kılacak çocuklarımıza bırakmak ve yüceltmek için aynı azim ve kararlıkla çalışıyoruz. TES-İŞ Sendikası olarak, üyelerimizle birlikte ülkemizin enerjisi olmaya, ekonomiye ve gündelik yaşama hayat vermeye, vatan toprağının her köşesinde ve gerektiğinde sınır ötesinde Milletimize ve vatandaşlarımıza kesintisiz hizmet götürmeye devam ediyoruz.   

Çocuklarımızın geleceği, sendikal haklarımızın, egemenliğimizin ve demokrasimizin güvencesi olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı büyük bir coşkuyla kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi rahmetle ve kahraman gazilerimizi minnetle anıyoruz.

 

TES-İŞ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU