DEMOKRASİ, SENDİKAL HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİN GÜVENCESİDİR
< Geri

DEMOKRASİ, SENDİKAL HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİN GÜVENCESİDİR

Demokrasimize, özgürlüklerimize ve bağımsızlığımıza karşı 15 Temmuz 2016 gecesi düzenlenen hain darbe girişiminin sivil vatandaşlarımız ve güvenlik güçlerimiz tarafından kısa sürede bastırılmış olması; Milletimizin demokrasiden ve kazanımlarından asla vazgeçmeyeceğinin en önemli kanıtı olmuştur. 

Türkiye'nin darbelerle yolunu kaybetmesini, çağdaşlık yolunda tökezleyerek emir ve boyunduruk altında idare edilmesini arzulayanlar, aziz Milletimizin yazdığı kahramanlık destanı sayesinde hüsrana uğramışlar, gecenin karanlığına kendileri gömülmüşlerdir.

TÜRK-İŞ ile birlikte demokrasi için meydanlardaki yerini alan TES-İŞ, yaptığı açıklamalar ve   kararlı duruşuyla hain darbe girişimine karşı ilk tepki gösteren sendikalardan birisi olmuştur.

Milli meselelerde devleti ve Milleti ile her zaman birlik beraberlik içerisinde olan TES-İŞ, gelecekte de demokrasimize kasteden her saldırıyı aynı zamanda kendi varlığı için tehdit sayacak ve gerekli cevabı hiç düşünmeden verecektir. Bizim için demokrasi her şeyden önce çalışma hakkı, sosyal devlet demektir. İnsan hakları, sendikal hak ve özgürlükler, çoğulculuk, hak, hukuk, adalet demektir.  

Demokrasi, bunun gibi sahip olduğumuz daha nice hayati değerin güvencesidir. "Demokrasi ve Milli Birlik Günü" vesilesiyle; 15 Temmuz gibi kanlı ve karanlık bir geceyi aydınlatmak için  hayatını feda eden vatandaşlarımıza, güvenlik güçlerimize ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimize Allah'tan (cc) rahmet diliyoruz.  Bağımsızlığımız ve demokrasimiz için bugüne kadar mücadele vermiş tüm gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, sağlıklı bir yaşam diliyoruz.

TES-İŞ Genel Merkez Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Ersin AKMA