Edirne Şube Genişletilmiş Temsilciler Kurulu Toplantımız 28 Şubat-1 Mart 2023 Tarihlerinde Edirne’de Yapıldı
< Geri

Edirne Şube Genişletilmiş Temsilciler Kurulu Toplantımız 28 Şubat-1 Mart 2023 Tarihlerinde Edirne’de Yapıldı
Genişletilmiş Temsilciler Kurulu toplantılarımızın dördüncüsü 28 Şubat-01 Mart 2023 tarihlerinde Edirne’de yapıldı. Toplantıya Genel Başkanımız İrfan Kabaloğlu, Genel Başkan Yardımcılarımız, Edirne Şubemizin Başkan ve Yöneticileri, Denetim Kurulu Üyeleri, Disiplin Kurulu Üyeleri, Baş Temsilci ve Temsilcileri ile Üyelerimiz katıldı.
Toplantıda depremden etkilenen ve onarım çalışmalarına katılmak üzere bölgeye giden üyelerimizin durumu, sendikamızın ve çalışma hayatının gündemindeki konular ele alındı. Toplantı vesilesi ile Genel Başkanımız İrfan Kabaloğlu başkanlığındaki TES-İŞ heyeti aynı gün Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, DSİ 11. Bölge Müdürü Faruk Yücegök ve TREDAŞ Genel Müdürü Reşit Bilgili’yi ziyaret ederek, bölgede çalışan üyelerimizin durumu ile ilgili istişarelerde bulundu.
Genişletilmiş Temsilciler Kurulu toplantımız, DSİ, EÜAŞ ve TEİAŞ’ta görev alan Baş Temsilci, temsilci ve üyelerimiz ile 1 Mart 2023 tarihinde devam etti. TES-İŞ heyeti aynı gün; TEİAŞ 20. İletim Bölge Müdür Vekili ve Bölge Müdür Yardımcısı Erkan Yıldız ile Bölge Müdür Yardımcısı Hakan Akın’ı ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Geçen hafta iş kazası geçirerek hastanede tedavi altına alınan üyemiz Doğan Gülger için geçmiş olsun dileklerini iletti.
Deprem ve sendikamızın gündemindeki konuların istişare edildiği Genişletilmiş Temsilciler Kurulu toplantılarında üyelerimizin talep ve beklentileri çerçevesinde geri dönüşler alındı.
Edirne’de yerel basına açıklamalarda bulunan Genel Başkanımız İrfan Kabaloğlu; zor koşullarda ve çok tehlikeli işlerde çalışan üyelerimizin istihdam edebilmek için birçok belge almak zorunda olduklarını ifade etti. Üyelerimizin hayatı ve gündelik yaşamı mümkün kılan nitelikte işçiler olduğunu ve asgari ücretle çalıştırılamayacaklarını dile getirdi. Kabaloğlu “üye ve temsilcilerimizin sorunlarını, beklenti ve taleplerini gerçekleştirip onları rahata kavuşturuncaya kadar var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Genel Başkanımız İrfan Kabaloğlu’nun Edirne’de Yerel Basına Açıklamalara Aşağıdaki Bağlantılardan Ulaşabilirsiniz:
Edirne Gazetesi
Edirne Ahval Gazetesi
Edirne Hudut Gazetesi
Edirne Sesi
Edirne Tv