TES-İŞ Heyeti Deprem Bölgesinde
< Geri

TES-İŞ Heyeti Deprem Bölgesinde

TES-İŞ Heyeti Deprem Bölgesinde İrfan Kabaloğlu, Genel Merkez Yönetim Kurulumuz ve Şube Başkanlarımızdan oluşan TES-İŞ Heyeti; afet bölgesindeki üyelerimizin, vatandaşlarımızın, işyerlerimizin ve işkollarımıza giren elektrik, su ve gaz altyapısının durumunu ve acil ihtiyaçları tespit edebilmek amacıyla deprem bölgesine gitti. TES-İŞ Heyeti, Adana ve Osmaniye'den başlayarak depremin başından itibaren tüm afet bölgelerinde görevlerinin başında bulunan Şube Başkanlarımız, Şube Yöneticilerimiz, Baş Temsilci, Temsilci ve üyelerimiz ile bir araya gelecek.
Genel Başkanımız İrfan Kabaloğlu’nun afet bölgesinden yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Eşi, benzeri yaşanmamış bir facia, acı ve yıkımla karşı karşıyayız. Gördüklerimiz karşısında büyük keder içerisindeyiz. Hayatını kaybeden üyelerimize ve vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan (cc) rahmet, yakınlarına, teşkilatımıza ve Milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Devletimiz, sivil toplum, özel sektör ve tüm vatandaşlarımız seferberlik içerisinde ve birbirine kenetlenmiş durumda. Tüm Türkiye'den ELEKTRİK DAĞITIM ŞİRKETLERİ, DSİ, TEİAŞ, TEDAŞ, EÜAŞ, ENERJİ BAKANLIĞI, BELEDİYELER, TERMİK SANTRALLER ve diğer işyerlerimizde çalışan üyelerimiz ile başta madenciler olmak üzere, Türkiye’nin her yerinden bölgeye gelmiş farklı işkollarından emekçi arkadaşlarımız, devlet yetkilileri ve vatandaşlarımızla birlikte afet bölgesinin yaralarını bir nebze olsun sarabilmek için çalışıyorlar.”
Kabaloğlu, bölgede arama-kurtarma ve altyapı onarım hizmetlerinde çalışan üyelerimize şu şekilde seslendi:
“Çok zor şartlar altında hayat kurtarmak, elektrik, su ve gaz gibi hayati önem arz eden hizmetlerin bölgeye yeniden verilebilmesi için altyapıdaki yıkım ve arızaları gidermek için adeta zamanla yarışıyor, büyük bir mücadele veriyorsunuz.
TES-İŞ olarak; milli birlik ve beraberlik gibi değerlere bağlı, vicdan ve yürek sahibi tüm üyelerimizle, emekçi kardeşlerimizle, Milletimizle gurur duyuyoruz. Sizleri en kalbi duygularımızla kutluyor, selamlıyoruz. Büyük bir fedakarlıkla, enerjinizi sonuna kadar hayat kurtarmak ve Milletimize hizmet götürmek için harcıyorsunuz. TES-İŞ her zaman yanınızdadır, Allah yardımcınız olsun (cc), sizlere güç kuvvet versin.”