CUMHURİYETİMİZİN 100. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN
< Geri

 

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde; azim, inanç ve kararlılık içerisinde bir Milletin top yekun katıldığı, tarihte eşi benzeri görülmemiş bir mücadelenin sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti büyük kazanımlarla bir asrı geride bıraktı. Atalarımız, Milli Mücadele döneminde elde ettikleri şanlı zaferlerle Milletimizin ilelebet bağımsız yaşayacağını dünyaya ilan ettiler. Cumhuriyet Türkiye için bir yönetim şekli olmanın yanında Türkiye’nin çağdaş medeniyetler arasındaki yerine almasını sağlamıştır.  Bu sayede bizler Türkiye Cumhuriyeti ile bugün uygar medeniyetler arasında ve hak ettiğimiz şekilde yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti bizlere ve yeni nesillere emanet ederek şu sözleri söylemiştir: "Benim nâçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."

Türkiye, yeni yüzyıla büyük hedeflerle hazırlanmaktadır. Türkiye’nin belirlediği hedeflere ulaşabilmesi ancak “Egemenliğin Kayıtsız Şartsız Millete” ait olduğu Cumhuriyetimizle; sevinçte, kederde ve ortak hedeflerde tek yürek olmuş Milletimizle ulaşabiliriz. Bu hedeflere ulaşabilmek için her vatandaşımıza, kurum ve kuruluşlara görevler düşmektedir. TES-İŞ Sendikası olarak; kurulduğumuz 1963 yılından bugüne; ülkemizin enerjisi, vatandaşlarımızın hizmetkarı olmak için tüm üyelerimizle birlikte canla başla çalışıyoruz. Bizler, Cumhuriyetimizi yüceltmek, payidar kılmak, demokrasimizi ve işçi hak ve özgürlüklerini koruyup geliştirmek için varız. Gelecek nesillere sendikal hak ve özgürlüklerle donatılmış, demokratik ve insan onuruna yaraşır şartlarda hayat sürebilecekleri bir vatan bırakmak için varız.

Sayısız şehit ve gazimizin can siper hane mücadele ederken hayal ettikleri Türkiye Cumhuriyeti bugün 100. Yılını kutluyor. Cumhuriyetimiz ile yediden yetmişe gurur duyuyoruz. Esaret altında, vatan, Cumhuriyet ve demokrasi olmadan, ne insan onuruna yaraşır bir yaşamın ne de sendikal hakların var olamayacağını bilen bir sendika olarak; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla yad ediyoruz. 

Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

TES-İŞ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU ADINA
GENEL BAŞKAN İRFAN KABALOĞLU