ENERJİ ÇALIŞANLARI HAFTASI KUTLU OLSUN
< Geri

ENERJİ ÇALIŞANLARI HAFTASI KUTLU OLSUN

7 Ekim 2019 tarihinde Antalya’da gerçekleştirilen 10. Türkiye Enerji Zirvesinden itibaren her yıl kasım ayının ikinci haftası “Enerji Çalışanları Haftası” olarak kutlanmaktadır.
TES-İŞ olarak; bu yıl enerji çalışanları haftasında işkolumuzda sıklıkla yaşanan iş kazalarına dikkat çekmek istiyoruz. Her ne kadar mevzuatımız son yıllarda gelişmiş olsa ve yasal sorumluluk işverene yüklenmiş olsa da ortak iş sağlığı ve güvenliği kültürünün işkolumuzda ve Türkiye'de tesis edilebilmesi için işçinin kendisinden sendikalara, işverenden Hükümete ve toplumun tüm kesimlerine kadar kritik görevler düşmektedir. Önümüzdeki dönemde İSG konusuna daha fazla önem verilmesi üyelerimizin hayatlarının ve sağlıklarının korunması, güvenliklerinin sağlanması açısından büyük önem arz etmektedir.

Çok tehlikeli ve zor koşullar altında vatandaşlarımızın ve ülkemizin enerji su ve gaz ihtiyacının karşılanması için gece gündüz çalışan dolayısıyla yaptıkları işin niteliğine uygun bir şekilde, adil bir ücretle ve insan onuruna yakışır koşullarda çalışmayı sonuna kadar hak eden üyelerimizin ve tüm enerji çalışanlarının “Enerji Çalışanları Haftasını” coşkuyla kutluyor, saygıyla selamlıyoruz.
TES-İŞ Genel Merkez Yönetim Kurulu Adına İrfan KABALOĞLU