KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
< Geri

KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

 Dünyada ve ülkemizde yaşanan ekonomik sorunların bedelini en fazla çalışan kesim ödemekte ve bu durum emeği karşılığı aldığı ücretle geçinenlerin yaşam standardını ve kalitesini olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Sonuç itibariyle ülkemizde ekonominin iyi gitmediği, tasarruf politikalarının uygulandığı bir dönemde yoğun ve çetin geçen süreçlerin sonucunda Kurban Bayramı’na toplu iş sözleşmelerimizi üyelerimizin beklenti ve taleplerini çok büyük oranda karşılayacak bir şekilde bitirmiş olarak girmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Ülkemizdeki ekonomik şartlar ve yüksek enflasyonun en iyi şartlarda imzaladığımız sözleşmelerimizi kısa sürede iyileştirme protokollerine muhtaç bıraktığı, aldığımız zamların eridiği bir dönem yaşadık. Ancak, gerek imzaladığımız iyileştirme protokolleri, gerek süresi gelen ve yeni imzaladığımız sözleşmelerimizle kayıplarımızı gidermek, üyelerimiz lehine ek kazanımlar elde etmek için var gücümüzle çalıştık. Bu süreçte yaşanan ekonomik dalgalanmaları fırsata dönüştürmek isteyen bazı yapıların özellikle sosyal medyada karalama kampanyalarını artırdıklarını gördük. Yaptığımız araştırmalar, benzer sosyal medya platformlarının farklı işkollarında radikal bazı siyasi yapılanmalar tarafından yönlendirildiğini, birçoğunun işkolumuzda işçi olarak çalışmadığını ortaya koymaktadır.

Siyasi hareketlerine taraftar toplamak ve mali kaynak elde etmek amacıyla çalışan bu yapıların yetki alabildikleri yerlerdeki başarısızlıkları, rant için birbirlerine düştükleri, kendi konfederasyonları tarafından ihraç için disiplin kuruluna verildikleri görülmektedir. Üyelerimiz işçileri sürekli olarak sendika olduğunu iddia ettikleri başka yerlere davet ederek, yıllarca mağdur eden, tarihte hiçbir başarıları veya tecrübeleri olmayan bu siyasi grupları artık çok iyi tanımaktadır.

Toplu iş sözleşmelerimizi Üyelerimizle, İşyeri Baş Temsilci ve Temsilcilerimizle, Şube Başkanlıklarımızla istişare ederek hazırladık, bağıtladık ve süreci alnımızın akıyla tamamladık. Ekonomik krizlerden, birlik beraberliğimize karşı başlatılan saldırılardan üyelerimizle kenetlenerek çıktık. Gücümüze güç katarak enerji işkolunun lider sendikası olarak yolumuza devam ediyoruz. Önümüzdeki dönem hedefimiz; ülkemizde sendikal örgütlenme ve toplu pazarlık haklarının korunması ve geliştirilmesini yanı sıra işkolumuzdaki henüz örgütlenmemiş işçilerin de sendikalaşma hakkından istifade etmelerini sağlamaktır. Ülkemizdeki ekonomik sorunların sözleşmelerimize olumsuz etkileri veya başka gerekçelerle sendikamıza tepki gösteren, bahsi geçen yapılar ve siyasi gruplar tarafından büyük kayıplar yaşatılan arkadaşlarımızın da sendikalarına geri dönmelerini ve mağduriyetlerinin telafisini sağlamaktır. Biz enerji işçilerinin sendikal başarılara ve yeni kazanımlara ancak güçlerini birleştirerek, iç ve dış her türlü mücadeleyi tek ve gerçek bir emek örgütü olan TES-İŞ’in çatısı altında vererek ulaşabileceklerine inanıyoruz.

​Tek çatı altında tüm enerji işçilerinin buluşması dileklerimizle yaşasın TES-İŞ, yaşasın birlik beraberliğimiz diyerek, tüm üyelerimize aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, neşeli ve huzurlu bir bayram geçirmelerini diliyoruz. Kurban Bayramınız Kutlu Olsun.

TES-İŞ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU ADINA GENEL BAŞKAN İRFAN KABALOĞLU